Koniec popularnego serwisu kulinarnego Durszlak.pl. Zeszyty z przepisami przepadły

Niegdyś czołowy agregator przepisów kulinarnych, do niedawna mający liczne grono użytkowników, właśnie przestał istnieć. Ogłoszono koniec serwisu Durszlak.pl należącego do wydawnictwa Bauer.

Od jakiegoś czasu serwis właściwie już tylko “zaciągał” nagłówki przepisów z blogów. Wygląd strony także nie był zmieniany, zdarzały się okresy, gdy nie pojawiały się nowe treści. Niektórzy użytkownicy przewidywali, że to etap wygaszania platformy. Niestety mieli rację.

“Kochani Blogerzy i Użytkownicy Durszlaka, z dniem 31.08 nasz serwis kończy swoją działalność. Od dnia 01.09 strona Durszlak.pl i aplikacja przestają działać, a tym samym przepisy zgromadzone w serwisie, w utworzonych przez Was zeszytach, nie będą dostępne. Serdecznie dziękujemy, że byliście z nami, dzieliliście się swoimi przepisami, uwagami, wiedzą, doświadczeniem, uczestniczyliście w naszych akcjach i konkursach kulinarnych, komentowaliście nasze posty. Do zobaczenia w kulinarnej blogosferze! Zespół Durszlak.pl” – napisano na oficjalnym koncie serwisu.

“Jestem w szoku. Najlepsza strona zrzeszająca blogerów kulinarnych, świetne konkursy” – napisała pod postem jedna z użytkowniczek. Podobnych opinii jest więcej.

Bardzo ważną częścią serwisu były zeszyty, w których użytkownicy, niektórzy od wielu lat, zapisywali przepisy z blogów. Wraz z wygaszeniem serwisu to wszystko przepadło.

Internet nie znosi jednak próżni – w formule Durszlaka działają m.in. serwisy zmiksowani.pl, aduparosnie.pl, czy rondel.pl.