W sklepach wkrótce nie znajdziesz już musztardy rosyjskiej. Kolejni producenci zmieniają nazwę – Kulinarna Polska | Przepisy, gotowanie, jedzenie

Pisaliśmy niedawno wymazywaniu z menu barów i restauracji pierogów ruskich, choć oczywiście ta tak bardzo lubiana przez Polaków potrawa nie znika. Pierogi nazywają się teraz ukraińskie lub po prostu z ziemniakami i serem. Stało się tak, mimo iż „ruskie” wcale nie znaczy rosyjskie – czytaj więcej.  Teraz na cenzurowanym znalazła się także musztarda rosyjska.

Sytuacja ma oczywiście związek z napaścią Rosji na Ukrainę i krwawą wojną toczącą się od wielu tygodni. Przymiotnik „ruskie” czy „rosyjskie” zaczął bardzo źle się kojarzyć i zupełnie zrozumiałe, że zniechęca do jedzenia. Zauważyli to producenci musztardy rosyjskiej od dawna obecnej na polskim rynku i wytwarzanej przez wielu producentów. Wyróżnia się bardzo ostrym smakiem. Wkrótce trudno będzie znaleźć ją na półkach sklepowych. Podobnie jak pierogi, sam produkt oczywiście nie zniknie.

O rezygnacji z nazwy „musztarda rosyjska” poinformował właśnie Kamis produkowana przez

– W McCormick Polska podjęliśmy decyzję o zmianie nazwy musztardy rosyjskiej. – Nowy produkt powinien pojawić się w sklepach w ciągu kilku najbliższych miesięcy. O szczegółach takich jak nowa nazwa oraz konkretna data będziemy informować na bieżąco – powiedziała Katarzyna Dorosz z agencji Greatminds, obsługującej właściciela marki Kamis, cytowana przez portal wirtualnemedia.pl.

Wcześniej z musztardy rosyjskiej zrezygnował także Prymat – nowa nazwa to „musztarda bardzo ostra” oraz WSP Społem, która zaczęła wytwarzać „musztardę ostrą”.