Wielorazowe woreczki na warzywa i owoce wreszcie w Lidlu. Nie trzeba już używać foliowych zrywek

Lidl to kolejna sieć supermarketów, która umożliwia klientom zapakowanie warzyw i owoców sprzedawanych luzem do wielorazowych woreczków.

Woreczki w Lidlu sprzedawane są w dwupaku, a każdy z nich ma wymiar 30×35 cm. Znajdują się na stoisku z warzywami i owocami. Zestaw kosztuje 2,99 zł. Woreczki wykonane są w 100 proc. z poliestru, którego produkcja mniej obciąża środowisko m.in. dzięki mniejszemu zużyciu wody (w przeciwieństwie np. do produkcji bawełny) i w 100 proc. nadają się do recyclingu. Są wytrzymałe i można je prać w pralce, w temperaturze 30 stopni. Nie trzeba ich otwierać przy kasie, bo są wykonane z ażurowej siatki. Maja dodatkowo specjalny kod, który umożliwia kasjerowi tarowanie, dzięki czemu klient płaci tylko za produkt.

– Sieć Lidl Polska jako społecznie odpowiedzialna firma oraz część Grupy Schwarz, przyjęła całościową strategię REset Plastic obejmującą pięć obszarów działania: od redukowania i projektowania przez recykling i niwelowanie wykorzystania plastiku po innowację i edukację. W ten sposób dążymy do tego aby wizja „mniej plastiku” stała się rzeczywistością. W ostatnim czasie wprowadziliśmy do naszego asortymentu BIO warzywa znakowane naturalnym światłem, tym samym rozpakowaliśmy je z plastikowych opakowań. W połowie stycznia we wszystkich sklepach naszej sieci pojawiły się także torby na zakupy z certyfikatem Blue Angel, wykonane w 80  proc. z surowców z recyklingu i w 100 % nadające się do recyklingu. Kolejną zmianą w naszych sklepach są właśnie woreczki wielokrotnego użytku na owoce i warzywa. Liczymy, że w ten sposób wspólnymi siłami z naszymi klientami uda nam się ograniczyć wykorzystanie jednorazowych zrywek – informuje Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communications w Lidl Polska.

Wielorazówki na warzywa i owoce już są dostępne we wszystkich sklepach sieci Lidl Polska.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here