W Polsce powstaje pierwszy sklep spożywczy bez kasjerów. Będzie czynny non stop

Spółka Surge Cloud przygotowuje się do otwarcia pierwszego sklepu, w którym proces obsługi zostanie w pełni zautomatyzowany. Do zrobiebia zakupów wystarczy aplikacja na telefon.

W niektórych supermarketach już kilka lat temu pojawiły się kasy samoobsługowe, jednak Surge Cloud robi krok dalej. W punktach należących do powstającej właśnie sieci zupełnie nie uświadczymy kasjerów. Nie trzeba będzie też ręcznie skanować produktów. Pierwszy sklep pod szyldem Take&GO ma ruszyć jeszcze w czerwcu w Poznaniu.

– Klienci nie będą musieli samodzielnie kasować produktów przy finalizacji transakcji, czy korzystać z pomocy kasjera. Cały proces odbywa się automatycznie i przyspiesza proces zakupowy. Wszystko dzięki nowatorskiemu zintegrowaniu kilku technologii, w tym tagów RFID na produktach. W momencie dotarcia do strefy kasującej system rozpozna zakupione produkty i wyświetli je na ekranie; rolą klienta będzie tylko opłacenie zakupów – powiedział zarządzający marką Take&GO Jacek Spychała, cytowany w komunikacie.

Do zrobienia zakupów w sklepie bez kasjerów niezbędny będzie smartfon z zainstalowaną dedykowaną aplikacją. Gdy klient zaakceptuje paragon, płatność zostanie pobrana automatycznie ze wskazanej karty płatniczej.

W sklepach Take&GO początkowo będzie dostępnych około 900 indeksów produktowych. Będzie to głównie asortyment spożywczy i szeroka oferta dań gotowych. W sklepach nie będzie można kupić papierosów oraz alkoholu, ale pojawią się m.in. krojone owoce, soki oraz kawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here