Uczestnik Master Chefa zasłabł podczas gotowania. Widzowie oburzeni na produkcję programu

Ujęcia z kontrowersyjnego odcinka programu Master Chef.

To, co dzieje się po emisji ostatniego odcinka kulinarnego show Master Chef w telewizji TVN, powoli przeistacza w aferę. Uczestnicy programu gotowali w ekstremalnych warunkach. Jeden z nich nie wytrzymał, zasłabł, przewieziono go do szpitala. Nie ukończył gotowania, więc odpadł z programu. Widzowie są oburzeni.

Był to pierwszy odcinek realizowany w Meksyku w ramach najnowszej, ósmej, edycji programu Master Chef. Przed uczestnikami postawiono bardzo trudne zadanie. Musieli przygotować posiłek aż dla 50 osób. To jednak nie było najgorsze. Otóż scenariusz odcinka zakładał, że gotowanie będzie odbywać się “w samo południe” na pełnym meksykańskim słońcu bez cienia. To mordercze warunki nawet dla miejscowych, którzy w ciągu dnia nie podejmują obciążającej aktywności fizycznej, udając się na sjestę. Polacy przeżyli więc prawdziwy horror. Jeden z uczestników, Mariusz Komenda, z zawodu elektryk, nie wytrzymał. Mężczyzna zasłabł.

“Nie mogę wychodzić na to słońce. Jak wyjdę na słońce to od razu mi się duszno robi, serce mnie kłuje. Nie wiem, jakiś udar słoneczny albo coś takiego. Nie mam siły iść do gości” – Mariusz Komenda skarżył się podczas programu.

Nie zdołał ukończyć pracy, został zabrany do szpitala, a jego dań nie podano. W konsekwencji odpadł z programu i musiał wrócić do domu. To wszystko zbulwersowało widzów show, którzy w mediach społecznościowych nie zostawiają na produkcji programu suchej nitki.

“Wystarczyło zapewnić uczestnikom choćby parasole chroniące od słońca lub ustawić ich stanowiska w cieniu. Mariusz nie przegrał przez swój brak umiejętności, tylko przez kiepską organizację. Słabe to było, źle się ogląda taki program, w którym narażane jest ludzkie życie i zdrowie…”

“Jestem w szoku po obejrzeniu dzisiejszego odcinka. Nie tego oczekiwałem. Liczyłem na dobre gotowanie, a zobaczyłem dramat uczestników w pełnym słońcu i żarze rozpalonych grilli. I dramatyczne zakończenie tego odcinka… bardzo mi się to nie podobało. Bardzo było to niesprawiedliwe!”

“Mam nadzieję, że producenci programu poniosą odpowiedzialność za narażanie uczestników na problemy zdrowotne!! To skandal, w jakich warunkach musieli dzisiaj gotować kucharze!! Jak widać show jest dla TVN ważniejsze niż zdrowie ludzi. To jest ostatni odcinek, który dzisiaj obejrzałam!!”

To tylko niektóre z krytycznych komentarzy zamieszczonych przez widzów pod postem dotyczącym odcinka na Facebooku. Jak na razie TVN nie odniósł się do całej sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here