Testujemy przepis z opakowania. Ryba w pomidorach z patelni

Kupiliśmy ładny kawałek morszczuka, a że lubimy czytać etykiety, rzuciliśmy też okiem na przepis z opakowania i postanowiliśmy się kulinarnie zabawić. Zrobiliśmy wszystko dokładnie tak, jak napisano. Zobaczcie co z tego wyszło.

Przepis jest bardzo prosty, kiedyś robiliśmy już coś podobnego, tyle że ryba z całą resztą była zapieczona w piekarniku. Tym razem, zgodnie ze wskazówkami, używamy wyłącznie patelni. Nie ma żadnych wyszukanych składników. Przygotowanie wszystkiego zajęło nam jakieś 20 minut. To więc fajna propozycja na szybki, a jednocześnie zdrowy i w miarę niskokaloryczny obiad.

Sama ryba była bardzo dobra. Lubimy morszczuka, ładnie pachnie morzem i ma zwarte mięso, a więc jest bardzo uniwersalny w kuchni. Nie musicie obawiać się, że zacznie rozpadać się na patelni.

W przepisie zdziwiła nas jedynie wskazówka, aby rybę smażyć do momentu aż zrobi się biała. To jedyne odstępstwo, woleliśmy potrzymać ją na patelni do chwili, gdy zacznie się rumienić. Poza tym przepis udany, choć chyba w przypadku tak prostego gotowania ciężko jest coś zepsuć. Tak czy inaczej, na pewno nie raz jeszcze z niego skorzystamy. Oczywiście tak samo możecie przyrządzić też inne filety z ryb morskich. Na pewno dobrze sprawdzi się dorsz. Do całości bardzo fanie pasuje ryż. Spróbujcie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here