Szwajcarzy stworzyli różową czekoladę. Jest całkowicie naturalna i smakuje niesamowicie

Szwajcarzy słyną ze swojej czekolady. Są prawdziwymi mistrzami w jej wytwarzaniu i wydawałoby się, że osiągnęli doskonałość. A jednak okazuje się, że w czekoladowym świecie ciągle do odkrycia są nowe lądy. Po latach prób udało się wytworzyć pierwszą na świecie całkowicie naturalną różową czekoladę.

Światu pokazała ją Barry Callebaut, największy globalnie producent kakao. Firma twierdzi, że nad czwartym gatunkiem czekolady (dotychczas była zna ciemna, mleczna i biała) pracowała aż 13 lat. Branża już okrzyknęła, że to przełom. Ostatnie podobne wydarzenie miało miejsce 80 lat temu, gdy światu pokazano czekoladę w kolorze białym.

Czekolada rubinowa, jak nazwali ją Szwajcarzy, jest wytwarzana ze specjalnie dobranego gatunku kakaowca. W jej smaku przebijają nuty owocowe, jest kwaskowata, a jednocześnie słodka. Na razie próbowali jej tylko testerzy. Firma zapowiada jednak, że już trwają przygotowania do produkcji na przemysłową skalę. Niewykluczone, że do sklepów różowa czekolada trafi jeszcze przed Walentynkami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here