Światowy koncern przejmuje regionalnego producenta piwa. Grupa Żywiec w Browarze Namysłów

Produkujący przyzwoite piwo regionalny Browar Namysłów będzie przejęty przez Grupę Żywiec związaną ze światowym gigantem piwowarskim Grupą Heineken.

Grupa Żywiec S.A. poinformowała w opublikowanym dziś raporcie giełdowym o zawarciu umowy z Chicago Poland Investment Group, LLC,  dotyczącej nabycia przez Grupę Żywiec S.A. 100 % udziałów w Browarze Namysłów Sp. z o.o.  Cena podstawowa transakcji została ustalona na kwotę 500 mln zł. Finalizacja transakcji i nabycie udziałów wymaga uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Na rynku piwa w Polsce trwa rewolucja, a konsumenci poszukują coraz większej różnorodności. Piwne specjalności i piwa regionalne to niezmiennie najszybciej rosnący segment rynku. Grupa Żywiec i Browar Namysłów wzajemnie się uzupełniają. W wyniku dynamicznego rozwoju w ostatnich latach Browar Namysłów osiągnął pozycję najszybciej rosnącego browaru regionalnego w Polsce. Grupa Żywiec, dzięki długim tradycjom piwowarskim, przywiązaniu do jakości oraz doświadczeniu w budowaniu silnych marek, udowodniła że posiada unikalne kompetencje w odczytywaniu trendów konsumenckich i rozwoju nowych segmentów rynku. Połączenie sił stworzy szansę rozwoju Browaru Namysłów i jego marek na większą skalę, a Grupa Żywiec zyska nowe możliwości rozwoju swojego portfolio, aby jeszcze lepiej wykorzystywać rosnące zainteresowanie konsumentów piwnymi specjalnościami.

– Cieszymy się, że Browar Namysłów wkrótce dołączy do Grupy Żywiec. Podziwiamy dotychczasowe osiągnięcia Zarządu oraz pracowników Browaru Namysłów w budowaniu marki i mocnej pozycji wśród browarów regionalnych. Jesteśmy przekonani, że dogłębna znajomość rynku piwnych specjalności oraz elastyczność działania Browaru Namysłów i nasza ekspertyza oraz doświadczenie w budowaniu silnych marek na większą skalę to doskonałe połączenie, które tworzy przepis na sukces na zmieniającym się rynku – mówi Guillaume Duverdier, Prezes Zarządu Grupy Żywiec S.A.

Michael Gostomski, Prezes Rady Nadzorczej oraz większościowy udziałowiec Browaru Namysłów, powiedział:

– Browar Namysłów należy do Rodziny Gostomski od ponad 20 lat.  W tym czasie z małego, lokalnego browaru rozwinęliśmy tę firmę w liczącego się na rynku regionalnego gracza. Ta transformacja była możliwa dzięki współpracy mieszkańców Namysłowa, oddaniu i ciężkiej pracy naszych pracowników i utalentowanemu Zespołowi Zarządzającemu pod kierunkiem Wojciecha Szczepaniaka. Cieszymy się, że połączymy siły z Grupą Żywiec i wierzymy, że to partnerstwo pozwoli firmie i pracownikom w pełni rozwinąć potencjał.

Browar Namysłów Sp. z o.o. to regionalna firma piwowarska. Produkuje rocznie około 1,7 mln hl piwa w browarach w Namysłowie i Braniewie. Browar Namysłów jest zlokalizowany w zabytkowym zamku z tradycjami piwowarskimi sięgającymi 1321 roku. Do głównych marek Browaru Namysłów Sp. z o.o. należą Namysłów, Braniewo, Zamkowe and Kuflowe.

Grupa Żywiec S.A. jest liderem segmentu premium i jedną z wiodących firm piwowarskich w Polsce. Warzy rocznie ponad 11 mln hl piwa w pięciu browarach w Żywcu, Warce, Elblągu Leżajsku i Cieszynie. Grupa Żywiec oferuje najbardziej zróżnicowane portfolio marek w różnych stylach piwnych. Do najważniejszych marek należą Żywiec, Heineken, Desperados, Warka, Tatra, EB, Królewskie, Specjal, Leżajsk. Firma jest powiązana z Grupą Heineken i notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Źródło: Grupa Żywiec

Foto: Materiały Browaru Namysłów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here