Spaghetti bolognese bez mięsa. Ikea jeszcze bardziej stawia na wege. Nowość w menu

Po wegańskich klopsikach, hot dogach i lodach  teraz Ikea w swoich restauracjach serwuje także bezmięsne spaghetti bolognese. To wyjście na przeciw oczekiwań polskich klientów, którzy coraz częściej ograniczają jedzenie mięsa lub zupełnie z niego rezygnują.

Menu IKEA bogatsze o nowe danie w wersji wegańskiej. W ofercie sezonowej dostępny jest makaron z sosem bolognese, w którym mięso zastąpione zostało mielonym na bazie soi.

Danie „Makaron penne z wegańskim sosem bolognese” zostało opracowane wyłącznie dla Restauracji IKEA w Polsce i dostępne jest we wszystkich sklepach IKEA. W jego skład wchodzi: makaron rurki penne z wegańskim sosem bolognese przygotowanym z sosu pomidorowego i wegańskiego mielonego na bazie soi, podane z wegańskim tartym Gran Vegiano. Cena dania to 8,99 zł.

– Stale staramy się rozwijać naszą ofertę gastronomiczną, także o produkty w całości przygotowane na bazie składników roślinnych. Chcemy odpowiadać na wyzwania stojące przed branżą spożywczą, jeżeli chodzi o kwestie zrównoważonego rozwoju, a także na oczekiwania naszych klientów, którzy chętnie sięgają po roślinne wersje naszych produktów. Świadczy o tym popularność warzywnych klopsów, wege hot doga, a także wegańskich lodów truskawkowych, które na stałe są w naszej ofercie – mówi Tomasz Jachimczak, Food Range & Supply Leader, IKEA Food w Polsce i dodaje – Makaron sprzedawany jest w ramach sezonowej oferty Restauracji IKEA i dostępny będzie do 17 marca 2020 roku.

Cały czas pracujemy również nad nową, wegańską wersją naszych klopsików, która w całości oparta będzie na białkach pochodzenia roślinnego. Nowe danie będzie dostępne na wszystkich rynkach IKEA w roku finansowym 2021 (wrzesień 2020 – sierpień 2021).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here