Sanepid apeluje do osób, które jadły w tej restauracji McDonald’s. Pracownik ma koronawirusa

Niestety, epidemia koronawirusa trwa w najlepsze, a wakacyjne poluzowanie tylko jej sprzyja. Codziennie odnotowywane są kolejne zachorowania. Duży problem robi się wtedy, gdy tak jak w Dąbrowie Górniczej, pozytywnie przetestowany został pracownik restauracji, którą w ciągu kilku dni odwiedziły tysiące osób.

Chodzi o restaurację McDonald’s w Dąbrowie Górniczej. Miejscowy Sanepid prosi o kontakt osoby, które na przełomie lipca i sierpnia odwiedziły lokal oraz obserwują u siebie objawy mogące świadczyć o zarażeniu.

„W związku z  prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym, związanym z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej prosi o kontakt osoby, które w dniach 27 lipca – 2 sierpnia 2020 r.były klientami Restauracji McDonald w Dąbrowie Górczniej przy ulicy Katowickiej i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19” – informuje Sanepid.

Z sanepidem można się skontaktować dzwoniąc pod numer: (32) 727-58-71, (32) 727-58-72 lub 536-746-412, lub mailowo pod adresem sekretariat@pssedg.pl

Pracownik restauracji poinformował przełożonych o pozytywnym wyniku testu 2 sierpnia. Personel, który miał z nim bezpośredni kontakt, został poddany kwarantannie i przejedzie badania. Obecnie McDonald’s w Dąbrowie Górniczej (lokal został w całości zdezynfekowany) obsługuje klientów jedynie w ramach McDrive.

Restauracja wydała oświadczenie:

„Pragniemy zapewnić, że od zawsze wysokie standardy bezpieczeństwa oraz higieny McDonald’s były i są przestrzegane z najwyższą starannością. Restrykcyjne procedury mycia oraz dezynfekcji są standardem systemu McDonald’s.  W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości oraz pracowników na bieżąco monitorujemy sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa, a także identyfikujemy potencjalne zagrożenia. Każdy pracownik restauracji mający kontakt z gośćmi stosuje środki ochrony osobistej (maseczka lub przyłbica oraz rękawiczki). Współpracujemy z odpowiednimi organami oraz jesteśmy przygotowani do podjęcia dalszych niezbędnych działań”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here