Restauracja w Cieszynie otworzyła się mimo zakazu. Goście przyszli, policja i Sanepid też

Zdjęcie udostępnione przez posła Przemysława Koperskiego.

Mieli już dość obostrzeń, postanowili jawnie je złamać. Restauracja “U Trzech Braci” w Cieszynie zaczęła obsługiwać gości na miejscu. Oczywiście niemal od razu zjawiła się policja i Sanepid.

Polskie firmy gastronomiczne w związku z epidemią koronawirusa już trzeci miesiąc mogą prowadzić sprzedaż swoich wyrobów jedynie na wynos lub z dowozem. W tej sytuacji wiele lokali po prostu zamknęło się na cztery spusty, inne funkcjonują, ale ledwo wiążą koniec z końcem. Tymczasem dla branży wciąż nie ma światełka w tunelu. Wnioskując po ostatnich wypowiedziach przedstawicieli rządu, normalność w gastronomii jeszcze długo nie powróci. Właściciele Restauracji “U Trzech Braci” powiedzieli temu dość i jawnie otworzyli swój lokal dla gości.

“8.01 (w piątek) otwieramy stacjonarnie. Oznacza to, że będziecie mogli znów przyjść i zjeść normalnie jak ludzie w naszej restauracji” – napisali w swoich mediach społecznościowych.

Oczywiście goście nie zawiedli – wiele osób również ma już dosyć obostrzeń i kwestionuje zasadność dalszego zakazu obsługi klientów na miejscu. Oczywiście nie wszyscy przyklasnęli “Trzem Braciom”. Policja przyjęła zgłoszenia o złamaniu zakazu.

“Zgłoszenia przekazywane były przez obywateli informujących o nieprawidłowościach, które dotyczyły faktu spożywania posiłków wewnątrz lokalu. Informujemy, że policjanci w trakcie minionego weekendu podejmowali czynności w tej sprawie czterokrotnie, w tym raz udzielając wsparcia pracownikom Sanepidu” – przekazała policja w Cieszynie.

Policjanci wylegitymowali łącznie 26 osób. W dziesięciu przypadkach zakończyli legitymowanie pouczeniem. W pozostałych przypadkach przeprowadzone zostaną czynności wyjaśniające.

Materiały w sprawie działalności restauracji zostaną przekazane do dalszego prowadzenia cieszyńskiemu Sanepidowi.

Gastronomia – więcej wiadomości

Na miejscu w niedzielę pojawił się też poseł Lewicy Przemysław Koperski.

“Dzisiaj interweniowałem na miejscu – Policja właśnie wycofała się z Restauracji i okolic Teatru, jutro będę wnioskował o wyjaśnienia do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach” – napisał Przemysław Koperski.

Pod postami restauracji pojawiło się mnóstwo komentarzy. Zdecydowana większość popiera decyzję o otwarciu.

“Brawo! Oby więcej takich odważnych ludzi. Szkoda, że w moim mieście jeszcze nikt się nie odważył sprzeciwić temu bezprawiu” – napisał jeden z użytkowników.

W poniedziałek lokal ponownie został otwarty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here