Producent Majonezu Kieleckiego rezygnuje z używania jaj z chowu klatkowego

Fot. Urząd Miasta Kielce

Lubiany przez Polaków Majonez Kielecki ma być produkowany bez używania najtańszych jaj z chowu klatkowego. Firma poinformowała właśnie o kolejnym etapie realizacji tego celu. Do grupy produktów wolnych od „trójek” dołączył właśnie kolejny.

– Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” informuje, że z dniem 10 stycznia 2022 roku całkowicie wycofuje jaja z chowu klatkowego oraz wszelkie składniki i komponenty tej klasy jaj z produkcji Majonezu Kieleckiego 450 ml w plastikowym opakowaniu. Jest to kolejny etap realizacji długofalowej strategii z dnia 30 maja 2018 roku, która zmierza do całkowitej rezygnacji przez WSP „Społem” z surowców pochodzących z tzw. „trójek”poinformowała firma w oświadczeniu.

Spółdzielnia planuje wdrożyć nowe rozwiązania produkcyjne do końca 2025 roku. Majonez Kielecki 450 ml w plastikowym opakowaniu to kolejny produkt WSP „Społem”, do produkcji którego wykorzystywane będą wyłącznie jaja z chowu ściółkowego.

– Wśród takich wyrobów wcześniej znalazły się Majonez Kielecki Omega-3, lekki oraz wersja z czosnkiem. Podstawową misją WSP „Społem” jest oferowanie swoim klientom produktów zawierających najwyższej jakości składniki i komponenty, utrzymanie wyznaczonych standardów produkcyjnych oraz odpowiadanie na potrzeby rynku. Zdrowie, bezpieczeństwo oraz zaufanie klientów jest dla firmy najwyższym priorytetem.

Sami również zaliczamy się do miłośników „Kieleckiego” ze względu na smak, ale też skład pozbawiony konserwantów i zbędnych dodatków, także decyzja firmy bardzo nas cieszy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here