Prezydent Andrzej Duda wpadł z żoną do KFC. Skończyło się awanturką. WIDEO

Barack Obama lubił robić sobie zdjęcia z piwem w ręku albo kanapkami podczas wypadu do baru  i  dobrze przysłużyło się to jego wizerunkowi klawego gościa. Prezydent Andrzej Duda najwyraźniej trochę mu pozazdrościł i postanowił wybrać się do restauracji z fast foodem. Zapomniał tylko, że to nie Ameryka…

Żeby zjeść kurczaka z KFC para prezydencka nie musi stać po niego w kolejce jak każdy Kowalski. Pałac ma ludzi od tego rodzaju „zadań specjalnych”. A jednak prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą postanowili wybrać się osobiście do jednej z restauracji należących do sieci w Krakowie. Już sama ich obecność wywołała ogromne poruszenie. Na tym jednak się nie skończyło.

W internecie pojawiło się nagranie wykonane przez jedną z klientek, która postanowiła przepytać prezydenta „z łamania konstytucji”.

– Czemu zgadza się pan na łamanie konstytucji? Czemu jest taka sytuacja w Polsce? – pytała kobieta.

– Nikt nie łamie w Polsce konstytucji. Może tak się pani wydaje. Zna pani w ogóle konstytucję? – odparł na t Andrzej Duda, po czym zaczął odchodzić zasłaniany przez ochroniarzy. Kobieta jednak nie ustępowała i weszła też w interakcję z pierwszą damą.

 Mogę spytać dlaczego łamie pan konstytucję? – dopytywała.

– A proszę powiedzieć, w którym punkcie jest ona łamana – odparła na to Agata Kornhauser-Duda.

– Przede wszystkim chodzi o ustawy sądowe – naciskała kobieta.

– Ale konkretnie gdzie? – odparł Duda.

– Na przykład złamaniu ustawy o KRS i zakazie wstępu do Sejmu – kontynuowała.

– Proszę pani, to reguluje regulamin Sejmu. Rozumiem, że nie może się pani pogodzić z tym, kto wygrał wybory? – odpowiedział prezydent.

– No nie mogę – przyznała kobieta.

Autorka nagrania została szybko zidentyfikowana przez dziennikarzy. To Katarzyna Kulerska, działaczka Komitetu Obrony Demokracji, Obywateli RP i Czarnego Protestu.

Całe zajście odbiło się szeroki echem. Zareagowało też samo KFC, zapraszając obie strony na kubełek.

„Nieważne, czy jesteś prezydentem czy studentem. KFC jest dla wszystkich. Kubełek zawsze łączy. Pani Kasiu, Panie prezydencie, zapraszamy do spotkania w naszej restauracji przy kubełku pełnym najlepszego kurczaka. Kubełek łączy!” – napisano na profilu sieci na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here