Polska restauracja wśród najpiękniejszych na świecie. Opasły Tom doceniony przez Wallpaper

Prestiżowe wyróżnienie dla warszawskiej restauracji Opasły Tom. Brytyjski magazyn Wallpaper umieścił ją w gronie pięciu najpiękniejszych lokali świata.

Zestawienie otwiera norweska restauracja Baly – to pierwszy podwodny lokal w Europie zaprojektowany w minimalistycznym stylu z dominującym betonem. Budynek przypominający peryskop jest zanurzony w morzu. Goście mogą podziwiać podwodny świat przez akrylowe okna. Na krótkiej liście znalazły się także restauracje z Wielkiej Brytanii, Włoch, Peru i właśnie z Polski. To stołeczny Opasły Tom prowadzony przez rodzinę Kręglickich.

Dwupoziomowy lokal znajdujący się przy ulicy Wierzbowej w Warszawie zaprojektowało wrocławskie Buck.Studio, które ma już na koncie m.in. sukces restauracji Campo z Wrocławia uznanej za najpiękniejszą na świecie w rankingu Win Awards.

Opasły Tom działa w dawnej księgarni Państwowego Instytutu Wydawniczego. Jest połączeniem restauracji z czytelnią. Akcenty w stylu art deco, stal falista obita aksamitem, geometryczna posadzka i kuliste lampy to akcenty, które docenił Wallpaper. W Opasłym Tomie Kręgliccy serwują kuchnię autorską.

Całe zestawienie można znaleźć tutaj.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here