Polska czernina uznana za najgorszą zupę na świecie. W zestawieniu też inne potrawy naszej kuchni

To potrawa dla prawdziwych smakoszy, choć niektórzy, gdy słyszą, jak się ją przyrządza, aż się wzdrygają. Mowa o czerninie. Polewka z krwi właśnie zajęła pierwsze miejsce w rankingu najgorszych zup świata serwisu TasteAtlas.

TasteAtlas słynie z różnego rodzaju rankingów i zestawień klasyfikujących produkty, potrawy czy restauracje. Kilka dni temu opublikował ranking najgorszych potraw świata. Wśród zup najwyżej, bo na 11 miejscu, znalazła się polska czernina.

Tę tradycyjną zupę przyrządza się na bazie krwi kaczej, gęsiej lub króliczej z dodatkiem suszonych owoców, obficie zaprawia octem. Czarna polewa, bo tak też jest nazywana, znalazła swoje miejsce nawet w Panu Tadeuszu, gdzie Jacek Soplica uświadczył jej w geście odtrącenia zalotów.

Dziś zupę tę można skosztować w wielu restauracjach specjalizujących się w tradycyjnej kuchni polskiej, jest ceniona wśród smakoszy, ale też wiele osób ze względu na sposób przygotowania nie wyobraża sobie, by wziąć ją do ust. Najwyraźniej są wśród nich autorzy rankingu TasteAtlas.

W zestawieniu są też inne polskie potrawy – na przykład flaki czy – co może zaskakiwać – zupa jarzynowa. Nie powinniśmy jednak brać tego zbyt osobiście, gdyż jednocześnie polskie pierogi są według Taste Atlas jedną z najlepszych potraw na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here