Polscy rolnicy postawili się światowemu gigantowi. Chodzi o reklamę Knorr

Reklama papryki w proszku sprzedawanej pod marką Knorr rozwścieczyła plantatorów z Polski – a dokładnie zawarte w niej hasło, które sugeruje, że strączki z Hiszpanii są bardziej wartościowe od tych uprawianych gdzie indziej.

Reklama niedawno pojawiła się w mediach. Dotyczy papryki w proszku „z Hiszpanii” sprzedawanej pod marką Knorr należącą do światowego koncernu Unilever. Plantatorzy spod Radomia uważają, że sugeruje ona wyższość strączków z importu na ich produktem. Zrzeszenie Producentów Papryki RP z siedzibą w Przytyku domaga się od koncernu Knorr wycofania spotu. Ich list trafił mi.in. do Ministerstwa Rolnictwa i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

„My i nasi producenci mamy poważne obawy co do tego w czym papryka z Hiszpanii jest lepsza od tej produkowanej w Polsce. Chcielibyśmy zaznaczyć, że w Polsce produkuje się paprykę nie gorszą pod każdym względem, niż ta produkowana w Hiszpanii. Nie ma i nie będzie naszej zgody na tak jednostronny przekaz dotyczący papryki w Państwa reklamie emitowanej w mediach w Polsce i co za tym idzie, skierowanej do Polaków (…) Nasi producenci nie mają się czego wstydzić i produkują paprykę bardzo dobrej jakości, na pewno nie gorszej od hiszpańskiej. Produkowana na naszym subregionie papryka jest rozpoznawalna i przez konsumentów doceniana nie tylko na naszym polskim rynku, ale także jest eksportowana do innych krajów w Europie. Dlatego niezrozumiały dla naszych producentów papryki jest przekaz, który niesie państwa reklama (…) Żądamy, aby emisja niefortunnej reklamy została wstrzymana w trybie natychmiastowym ze wszystkich mediów” – piszą.

Koncern zareagował już na wystąpienie plantatorów.

– Wspomniana reklama jest częścią większej kampanii przypraw. Wśród nich posiadamy również te, które pochodzą od polskich producentów, takie jak kminek oraz tymianek, a w przyszłości planujemy poszerzenie gamy przypraw pochodzących z Polski o kolejne produkty” – poinformował Michał Krygier, dyrektor Unilever Polska na łamach portalu farmer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here