Polacy do domu i pracy najczęściej zamawiają pizzę. Jemy jej więcej niż inni

Jeśli Polacy zamawiają jedzenie do domu lub pracy, najczęściej jest to kuchnia włoska. Króluje oczywiście pizza – wynika z danych serwisu pizzaportal.pl.

Niedawno obchodziliśmy światowy dzień pizzy. Święto jest bardzo bliskie Polakom. Drożdżowy placek z serem i sosem pomidorowym króluje w zamówieniach obsługiwanych za pośrednictwem serwisu pizzaportal.pl – jednej z największych tego typu platform w Polsce. Wygląda na to, że nasza miłość do pizzy jest szczególnie silna, nawet na tle innych krajów.

Kuchnia włoska stanowi aż 61 proc. zamówień składanych za pośrednictwem serwisu. Większymi od Polaków smakoszami pizzy okazują się być jedynie mieszkańcy Szwecji, gdzie kuchnia włoska stanowi aż 75 proc. zamówień w dostawie. W Niemczech to 46 proc. (również tu pizza to najpopularniejsza potrawa w dostawie), w Austrii – 22 proc., w Turcji – 21 proc., w Argentynie – 20 proc, w Grecji – 18 proc, a w USA – 17 proc.

– Najchętniej wybieramy capricciosę. Z danych PizzaPortal.pl wynika, że pizza ta króluje w dostawie od początku istnienia serwisu. Druga w kolejności najpopularniejszych pizz jest margherita, trzecie miejsce na podium zajmuje pepperoni. Kolejnymi pod względem popularności są pizza hawajska, salami, mafioso, funghi, roma, supreme i wiejska – wylicza Piotr Kruszyński, CEO PizzaPortal.pl.

Chętnie jemy też pizzę z sosami – numerem jeden jest czosnkowy, popularne są także pomidorowy, ostry, BBQ, musztardowo-miodowy i serowy. Z dodatków najczęściej wybieramy szynkę (19 proc.), salami (15 proc.), pieczarki (14 proc.), cebulę (12 proc.), boczek (6 proc.), kebab, oliwki, czosnek i jalapeño (5 proc.).

Największymi miłośnikami pizzy są mieszkańcy Trójmiasta – Sopotu, Gdańska i Gdyni. Na czwartym miejscu rankingu „Pizzomaniaków” znaleźli się łodzianie, a na kolejnych mieszkańcy Rumii, Krakowa, Poznania, Torunia, Wrocławia i Zielonej Góry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here