Pescowegetarianizm. Na ten dietetyczny kompromis decyduje się coraz więcej osób

Całkowita rezygnacja z jedzenia mięsa to zawsze duże wyzwanie, któremu mimo szczerych chęci i twardych postanowień nie wszyscy są w stanie podołać. Nie wszyscy też chcą całkowicie rezygnować z mięsa. Ciekawym kompromisem, na który decyduje się coraz więcej osób, jest dieta pescowegetariańska.

Pescowegetarianizm bywa nazywany też ichtiwegetarianizmem. Jest to odmiana semiwegetarianizmu oparta na produktach roślinnych, ale dopuszczająca też mięso ryb i owoców morza. Pescowegetarianie, podobnie jak wegetarianie, nie stronią też od niewielkich ilości nabiału.

Rezygnacja z jedzenia mięsa ssaków i ptaków może być etapem pośrednim na drodze do weganizmu, ale jest też świetnym docelowym wyborem dietetycznym. Co do zasady pescowegetarianizm to nic innego jak uznawana za najzdrowszą na świecie dieta śródziemnomorska czy też tradycyjna dieta japońska. W każdej z nich dużo miejsca zajmują świeże ryby. To właśnie mieszkańcy tych regionów świata cieszą się najlepszym zdrowiem i żyją najdłużej. Zawdzięczają to dużej ilości  kwasów tłuszczowych omega-3 w codziennym pożywieniu. Poza rybami obfitują w nie też orzechy i wiele tłuszczów roślinnych.

Znani pescowegetarianie to m.in. Ben Stiller, Tracy Chapman czy Brigitte Bardot.

1 KOMENTARZ

  1. Przygotowywanie posiłków na parze może odbywać się na wiele sposobów. Możemy do tego wykorzystać przede wszystkim parowar. Fajny jest firmy philipiak. W gotowaniu na parze przede wszystkim chodzi o to, aby posiłki były korzystne dla naszego zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here