Ogórki małosolne robione sucho. Bardzo prosty przepis, są gotowe już kolejnego dnia

Ten przepis jest po prostu genialny. Przygotowanie domowych ogórków małosolnych jeszcze nigdy nie było tak proste. Robi się je na sucho, są gotowe już kolejnego dnia.

Możesz cieszyć się pysznymi ogórkami małosolnymi i to już następnego dnia. Zapewniamy cię, że domowych nie przebije żaden sklepowy produkt. Są niesamowicie aromatyczne, chrupiące, po prostu pyszne. Można przygotować je tradycyjną metodą w słoju lub kamionce albo wykorzystać ten sprytny sposób. Wszystkie składniki po prostu wkłada się do torebki foliowej bez wody, miesza i już. Tak przygotowane ogórki są nawet bardziej aromatyczne niż takie z zalewy. Najlepiej zjeść je w ciągu kilku dni. Wypróbujcie przepis, będziecie zachwyceni.

Przepis na ogórki małosolne robione na sucho

Składniki:

  • Kilogram ogórków gruntowych,
  • 4 ząbki czosnku,
  • około 10 cm kawałek świeżego chrzanu,
  • 1-2 gałązki świeżego kopru,
  • łyżka soli,
  • będziesz potrzebować też woreczka – może to być torebka strunowa lub worek do pieczenia, ważne, aby był szczelny i przeznaczony do kontaktu z żywnością.

Jak zrobić ogórki małosolne na sucho?

  1. Ogórki dokładnie umyj, jeszcze mokre przełóż do woreczka.
  2. Dodaj czosnek pokrojony w jak najcieńsze plasterki, chrzan obrany i pokrojony wzdłuż w cienkie paski, koper oraz sól. Wmieszaj wszystko dłonią, aby ogórki równomiernie pokryły się solą.
  3. Worek zamknij lub zwiąż, wstaw do miski (na wypadek, gdyby worek jednak nie okazał się szczelny), zostaw w temperaturze pokojowej.
  4. Ogórki są gotowe już po 24 godzinach i najlepiej zjeść je w ciągu kolejnych 24 godzin – nie nadają się do długiego przechowywania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here