Najszybszy sposób na dobrego łososia. Po prostu zawiń go jak cukierka

Wiele osób nadkłada sobie przy łososiu roboty, robiąc go dwustopniowo: najpierw na patelni, potem w piekarniku, żeby “doszedł”. Mamy dużo prostszy sposób.

Najprostsza i najszybsza metoda na dobrego łososia to zrobić go w folii aluminiowej na patelni. Po prostu weź kawałek ryby, oprósz ją solą i pieprzem, połóż na kawałku folii aluminiowej, skrop oliwą, dodaj po plasterku cebuli i cytryny, a także gałązkę koperku i zawiń wszystko szczelnie zupełnie jak cukierka.

Jeśli masz czas, wstaw zawiniątka na godzinę lub dłużej do lodówki, dzięki czemu ryba przejdzie smakiem przypraw i dodatków. Gdy czas cię goni, połóż ją od razu na rozgrzanej suchej patelni – najpierw skórą do dołu.

Ogień powinien być mały, aby ciepło dotarło do wnętrza ryby zanim się ona przypali. Zawiniątka trzymaj na patelni po 5 minut z każdej strony, wyłącz ogień i zostaw je na kolejne kilka minut – będziesz mieć pewność, że temperatura dotrze do wnętrza ryby.

Rozwiń folię, przełóż łososia na talerz i gotowe! Podaliśmy go na pęczaku ze smażonymi warzywami. Idealny na szybki i zdrowy obiad!

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here