Mężczyźni, którzy jedzą dużo czosnku, pachną atrakcyjniej dla kobiet. To udowodnione naukowo

Jeśli jesteś mężczyzną i lubisz czosnek, prawdopodobnie działasz elektryzująco na kobiety. Chodzi o zapach. Nie, nie o ten z ust.

Wielu panów zostawia fortuny w drogeriach, licząc na to, że zapach kosztownych perfum uczyni ich bardziej atrakcyjnymi w oczach kobiet. Tymczasem lepsza byłaby wizyta w warzywniaku. Skóra mężczyzn, którzy regularnie jedzą potrawy doprawione świeżym czosnkiem, wydzielają zapach, dzięki któremu są odbierani przez kobiety jako bardziej atrakcyjni. Udowodniają to badania naukowe.

O odkryciu donosi brytyjski The Telegraph. Badania zostały zrealizowane w ramach wspólnego projektu University of Stirling w Wielkiej Brytanii i Uniwersytetu Karola w Pradze. Próbie poddanych zostało 42 mężczyzn. Jedli surowy czosnek, zażywali kapsułki z czosnkiem lub nie używali go wcale. Absorbenty zapachu, które nosili pod pachą, zostały następnie poddane testowi zapachu przez 82 kobiety, które oceniały ich atrakcyjność.

Zgodnie twierdziły, że próbki zapachu mężczyzn zażywających czosnek bez względu na formę wydają im się dużo bardziej zachęcające niż zapach panów, którzy czosnku nie używali. Przy czym im więcej jest go w diecie, tym zapach był dla nich bardziej pociągający.

Co ciekawe, inne badania wykazały, że dzieci chętniej karmią się piersią, jeśli mamy w trakcie laktacji jedzą potrawy z czosnkiem.

Oczywiście czosnek warto jeść nie tylko ze względów zapachowych. Ma pozytywny wpływ na cały nasz organizm!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here