McDonald’s wprowadził do menu ukraińskiego burgera. Część zysków przekaże na pomoc humanitarną

Jeśli jesteście ciekawi, jak smakuje kanapka popularna w ukraińskich restauracjach McDonald’s, teraz jest ku temu okazja. W menu polskich restauracji dostępna jest tylko do wyczerpania zapasów.

Czasowe wprowadzenie go do menu McDonald’s w Polsce – wyjaśnia sieć – jest gestem gościnności w kierunku uchodźców z Ukrainy, a jednocześnie pozwoli pozyskać kolejne środki na pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy, pozostających nadal w swojej ojczyźnie. McDonald’s przekaże 3 zł ze sprzedaży każdego Ukraińskiego Burgera Fundacji Ronalda McDonalda w Ukrainie. Partnerem akcji jest UN Global Compact Network Poland.

– Nasze drzwi są otwarte dla każdego. Zależy nam, aby każdy mógł czuć się w naszych restauracjach jak u siebie. Wprowadzając Ukraińskiego Burgera, chcemy okazać naszą gościnność oraz solidarność. Od pierwszego dnia wojny działamy i wspieramy uchodźców. Tym razem chcemy pomóc potrzebującym, którzy pozostają na terenie swojej ojczyzny, głównie na wschodzie kraju. 3 zł ze sprzedaży każdego Ukraińskiego Burgera przekażemy Fundacji Ronalda McDonalda w Ukrainie, która już teraz niesie pomoc humanitarną na miejscu. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup paczek z żywnością i środkami higienicznymi, przygotowanymi według listy i wytycznych władz – mówi Anna Borys, dyrektorka ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.

Ukraiński Burger to soczysty kurczak połączony z bekonem, serem cheddar, pomidorem i sałatą. Wszystko to, okraszone dwoma sosami, czosnkowym i miodowo-musztardowym, zamknięte jest w ciemnej pszennej bułce. To odwzorowanie pozycji z menu McDonald’s Ukraina. Oferta dostępna jest w polskich restauracjach marki od 27 kwietnia do wyczerpania zapasów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here