McDonald’s chce wprowadzić dużą zmianę w zestawach Happy Meal. Chodzi o zabawkę

Widok restauracji McDonald’s na wiele dzieci działa jak magnes. Przyciągają burgery, frytki, czy nuggetsy, ale  też zabawki, które sieć dodaje do zestawów dla najmłodszych. Szykują się jednak zmiany.

McDonald’s, podobnie jak inne globalne koncerny, ogranicza zużycie plastiku. Wyrazem tego było już m.in. wycofanie z restauracji słomek z tworzywa sztucznego. W ich miejscu pojawiły się papierowe. Teraz sieć bierze na celownik plastikowe zabawki dołączane do zestawów Happy Meal. Ta wiadomość może zmartwić niektóre dzieci – z czasem zostaną one całkowicie wycofane.

– Chciałbym, żeby to była taka perspektywa dwóch-trzech lat. Na niektórych rynkach europejskich prowadzone są testy takiej strategii. To jest wyzwanie. Wizyty rodziców z dziećmi w naszych lokalach to nie tylko posiłek, ale także wspólne przeżycie pewnego doświadczenia. Smak i jakość jedzenia to tylko składowa pełnej całości. Zabawka, z którą dziecko wychodzi z takiego spotkania, okazuje się bardzo istotna i powinna być wartościowa – powiedział, cytowany przez Business Insider, Adam Pieńkowski dyrektor zarządzający McDonald’s Polska.

Jeśli zabawki zostaną wycofane z zestawów, McDonald’s nie wytworzy ok. 3 tys. ton plastiku.

Już teraz w McDonald’s dzieci zamiast zabawki mogą wybrać książeczkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here