Maksymalnie 10 kilo cukru na jeden paragon. Sieci handlowe wprowadzają limity sprzedaży

Foto: Biedronka/materiały prasowe

Biedronka i Netto wprowadziły limit sprzedaży cukru. Na jeden paragon można kupić maksymalnie 10 kg. Sieci tłumaczą, że decyzja spowodowana jest spadkiem dostępności tego produktu na rynku. Niewykluczone, że na podobny krok zdecydują się inne sklepy.

Jak poinformował w przesłanym mediom komunikacie Marcin Hadaj, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka, w środę wprowadziła ona limit sprzedaży cukru do 10 kg na jeden paragon.

– Od pewnego czasu obserwujemy, że w związku z malejącą dostępnością tego produktu na polskim rynku, niektórzy klienci nabywają w naszych sklepach niedetaliczne ilości cukru. Na podstawie analizy paragonów można stwierdzić, że nabywcami są przedsiębiorcy, a nie gospodarstwa domowe (…) Naszym celem jest zapewnienie jak największej dostępności tego produktu dla wszystkich klientów – wyjaśnia Marcin Hadaj.

Na podobny krok zdecydowało się Netto, cukier jak na razie bez limitów można kupić natomiast w Lidlu i innych sieciach handlowych – o ile akurat będzie na półce, gdyż w ostatnim czasie klienci donoszą, iż zdarza się, że produkt ten jest niedostępny.

Aktualizacja. Otrzymaliśmy także stanowisko Netto dotyczące limitu sprzedaży cukru:

– Obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na cukier, będące wynikiem rosnącego skokowo popytu na cukier, który jest reakcją konsumentów na informację o pojawiających się brakach cukru. Biorąc pod uwagę dodatkowo, że jesteśmy w pełni sezonu na przetwory, kiedy zapotrzebowanie na cukier naturalnie jest większe, klienci kupują więcej niż realnie potrzebują. Mamy też sygnały, że cukiernicy przestawili się na cukier z rynku zamiast z hurtowni, z uwagi na niższe ceny detaliczne. Dlatego też, aby zapewnić cukier możliwie szerokiej grupie naszych klientów, 12 lipca wprowadziliśmy limit zakupowy wynoszący do 10 kg cukru na jeden paragon. Obowiązuje on we wszystkich sklepach naszej sieci, do odwołania. Równocześnie dokładamy starań, by cukier był dostępny we wszystkich naszych sklepach i by nie brakowało go dla klientów Netto. Korzystamy z zapasów centralnych, jak również zwiększamy zamówienia u producentów w Polsce, a także nawiązujemy współprace z zagranicznymi dostawcami cukru.” – informuje Patrycja Kamińska, PR Manager Netto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here