Nowe opakowania mięsa mielonego w Lidlu. Jest bardziej ekologiczne i zajmuje mniej miejsca

Przyzwyczailiśmy się już, że mięso mielone w supermarketach sprzedawane jest w jednakowych opakowaniach z tworzywa sztucznego. Mają one swoje wady, zajmują sporo miejsca, a co gorsze, do ich wytworzenia potrzeba dużo plastiku. Lidl pokazał właśnie, że można inaczej. W sklepach pojawiło się mięso mielone pakowane w zupełnie nowy, bardziej ekologiczny, sposób.

Lidl Polska wprowadza do oferty nowy rodzaj opakowania na mięso mielone wieprzowe. Sieć zdecydowała się na to rozwiązanie z myślą o ochronie środowiska naturalnego – plastik został zredukowany aż o 73%, a samo opakowanie nadaje się do recyklingu oraz zajmuje mniej miejsca w transporcie.

W handlu artykułami spożywczymi konieczne jest wykorzystanie zasobów w postaci materiałów transportowych i opakowaniowych. Każdy, kto wprowadza do obiegu plastik, ponosi również odpowiedzialność za jego dalsze wykorzystanie. Dlatego też Grupa Schwarz, do której należy Lidl Polska, od wielu lat angażuje się szczególnie w zbiórkę, segregację i recykling takich zasobów. Lidl Polska konsekwentnie realizuje wizję „mniej plastiku – obiegi zamknięte” i zobowiązał się do zmniejszenia zużycia plastiku do 20% do 2025 roku oraz do wytwarzania 100% opakowań marek własnych w formie maksymalnie możliwej do recyklingu.

Realizując strategię REset Plastic, Lidl Polska wprowadził nowe, bardziej ekologiczne opakowania na mięso mielone wieprzowe – dzięki tej zmianie uda się zredukować zużycie plastiku aż o 73%! Od teraz mięso mielone wieprzowe będzie oferowane w tzw. flowpacku, czyli trwałej folii taśmowej, która zapewnia hermetyczne opakowanie produktu. Folia nadaje się również do recyklingu, a opakowanie jest kompaktowe – flowpack zajmuje mniej miejsca zarówno w transporcie z magazynów do sklepów, jak również w torbach zakupowych klientów.

Oferowane w nowym opakowaniu mięso wieprzowe jest oznaczone symbolem „Produkt polski” oraz pochodzi od polskiego dostawcy z Kaszub. Dostępne jest również w niskiej, atrakcyjnej cenie.

Wydaje się więc, że nowe opakowanie ma same zalety, może więc powinno zostać zastosowane również do innych rodzajów mięs?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here