Lepiej wyrzucić te wiórki kokosowe albo oddać je do sklepu. Lidl ostrzega klientów

Niemiecki gigant handlu detalicznego wydał ostrzeżenie skierowane do klientów sklepów w Polsce. Dotyczy ono wiórków kokosowych, w których wykryto dwutlenek siarki.

Lidl Polska wycofuje z rynku produkt “Belbake Wiórki kokosowe 200 g” z datą minimalnej trwałości 22.11.2019 i numerem partii 34452. W ramach badań zostało stwierdzone, iż wyżej wymieniona partia produktu zawiera niezadeklarowaną substancję konserwującą – dwutlenek siarki. Klienci z nietolerancją dwutlenku siarki nie powinni spożywać wycofywanej partii produktu i zastosować się do komunikatu ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem. Dla pozostałych osób (bez nietolerancji dwutlenku siarki) produkt w pełni nadaje się do spożycia.

W trosce o bezpieczeństwo konsumentów reakcja firmy Lidl Polska była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży. Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a kosz jego zakupu zostanie zwrócony. Inne sprzedawane przez Lidl Polska produkty, a w szczególności pozostałe produkty sprzedawane pod marką “Belbake”, nie są objęte wycofaniem.

Lidl Polska przeprasza wszystkich konsumentów, którzy kupili wskazany produkt, za powstałe niedogodności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here