Kuba Wojewódzki wycofuje się z “Niewinnych Czarodziei 2.0”. “Nie będę już u nich bywał”

Niezbyt długo trwała przygoda Kuby Wojewódzkiego z gastronomicznym projektem “Niewinni Czarodzieje 2.0”. Właśnie ogłosił, że się z niego wycofuje. Teraz zamierza tworzyć autorską sieć restauracji.

Gwiazda TVN przygodę z gastronomią rozpoczęła się latem 2019 roku, gdy na warszawskim Powiślu wraz ze wspólnikiem Józefem Krawczykiem otworzył pierwszą restaurację “Niewinni Czarodzieje 2.0” z autorską kuchnią z wyraźnymi wpływami azjatyckimi. Następnie powstał jeszcze jeden lokal w Warszawie i kolejny we Wrocławiu. Na tym jednak Kuba Wojewódzki kończy swój udział w projekcie, o czym poinformował w swoich mediach społecznościowych.

– W związku z planowanym otwarciem własnej autorskiej sieci restauracji rezygnuje z udziału w projekcie Niewinni Czarodzieje. Tym samym: Odsprzedaje swoje udziały wspólnikowi. Nie będę już odpowiadał za jakość i styl restauracji. Za muzykę w ich wnętrzach. Nie będę w nich bywał. Nie będę już zarządzał ich profilem na Instagramie – przekazał Kuba Wojewódzki.

 Jednocześnie zapowiedział start nowego biznesu gastronomicznego – autorskiej restauracji. Pierwszy lokal ma powstać w Gdyni (w miejscu restauracji “Vertigo”), Wojewódzki ma jednak ambicje na sieć, bo od razu wymienił też Warszawę i Kraków.

Restauracja ma mieścić się w budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego i Gdyńskiej Szkoły Filmowej, o czym poinformowało miasto, właściciel nieruchomości.

– Wspólny projekt Kuby Wojewódzkiego i Dawida Kwidzińskiego przekonał komisję konkursową Agencji Rozwoju Gdyni. To pozytywny znak, że nawet w dobie pandemii przedsiębiorcy z optymizmem patrzą w przyszłość i wierzą, że w Gdyni warto inwestować – poinformował gdyński magistrat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here