Klienci w całej Polsce zauważyli to samo. W sklepach brakuje soku grejpfrutowego. Wyjaśniamy

Do niedawna sok grejpfrutowy można było kupić w niemal każdym sklepie – od osiedlowego spożywczaka do dużych marketów. Ostatnio są z tym jednak problemy.

Zjawisko zaobserwowała użytkowniczka serwisu wykop.pl. Gdy nie znalazła ulubionego soku na półkach sklepowych, postanowiła poszperać na stronach producentów i sklepów internetowych. Część z nich wycofała sok grejpfrutowy z oferty. Gdy opisała swoje spostrzeżenia, okazało się, że ludzie w całej Polsce również w ostatnim czasie na próżno szukali soku z grejpfrutów na półkach sklepowych. Co więc się stało?

Sprawę postanowili wyjaśnić dziennikarze. Światło na sprawę rzucił Marwit, producent soków. Okazuje się, że grejpfrutów po prostu brakuje na rynku, a przyczyną tego jest nieurodzaj w krajach będących największymi eksporterami tego cytrusa. Według danych ministerstwa rolnictwa rok do roku cena grejpfrutów skoczyła o 15 proc. Wzrost cen surowca musi więc przekładać się na wzrost cen samego soku na półce w sklepie. Część producentów postanowiła więc tymczasowo w ogóle zrezygnować z jego sprzedaży, a inni sok zastąpili w swojej ofercie bardziej rozcieńczonymi nektarami. Warto więc bliżej przyglądać się etykietom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here