Klienci wprowadzani błąd. Jest wyrok za fałszywe recenzje restauracji

Coraz więcej osób przed przekroczeniem progu restauracji sprawdza recenzje, którzy inni zamieścili na jej temat na różnych platformach internetowych. Nie można im ufać w stu procentach.

W Lecce na południu Włoch zapadł właśnie pierwszy wyrok sądowy dotyczący fałszywych recenzji restauracji i hoteli. Nieuczciwi przedsiębiorcy kupowali je w pakietach od wyspecjalizowanej agencji. Przed sądem stanął jej właściciel. Usłyszał wyrok dziewięciu miesięcy więzienia. Musi też zapłacić karę w wysokości 8 tys. euro.

Jest to pierwsza taka sprawa we Włoszech. Sąd w orzeczeniu stwierdził, że używanie fałszywych tożsamości w internecie i zamieszczanie za ich pośrednictwem wo informacji wprowadzających w błąd, jest przestępstwem. To precedensowe stanowisko, które może zaważyć na orzecznictwie w całej Europie. Nieprawdziwe informacje zamieszczane w sieci, nie tylko w sferze recenzji miejsc, to coraz bardziej palący problem.

W procesie jako strona poszkodowana i wspierająca uczestniczył popularny serwis Tripadvisor, który wszczął także wewnętrzne dochodzenie dotyczące fałszywych rekomendacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here