Już 700 lat temu lali tam piwo i teraz przestali. Słynna polska restauracja zamknięta

Turyści odwiedzający wrocławski rynek, którzy skierują swoje kroki do Piwnicy Świdnickiej, niestety pocałują klamkę. Piwiarnia działająca w tym miejscu od 700 lat została zamknięta. Jest najstarsza w Europie.

Lokal mieści się w podziemiach wrocławskiego ratusza. To właśnie miasto jest właścicielem nieruchomości. Od kilku lat znajduje się w konflikcie z najemcą restauracji – biznesmenem Ryszardem Varisellą. Jego umowa dzierżawy wygasła sześć lat temu, jednak odmówił opuszczenia lokalu, twierdząc, że obiecano mu jej przedłużenie.

W styczniu lokal ostatecznie został zamknięty. Sąd uznał, że jest zajmowany bezprawnie. W ostatni dzień lutego natomiast zaczęła się wyprowadzka dotychczasowego najemcy. Jego długi wobec miasta sięgają kilku milionów złotych.

O ile ze względu na lokalizację i historię Piwnica Świdnicka była niezwykle popularna wśród turystów, mieszkańcy Wrocławia mieli o niej nienajlepsze zdanie ze względu na pozostawiającą wiele do życzenia kuchnię – w karcie dominowały dania tradycyjnej kuchni polskiej.

Po uregulowaniu stanu prawnego wrocławski ratusz prawdopodobnie rozpocznie poszukiwania nowego operatora restauracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here