Ikea zmienia cenę swoich kultowych hot dogów pierwszy raz od 22 lat. Już nie kosztują z złotówkę

Ikea to szafy, krzesła, łóżka, wszelkie inne meble i oczywiście… hot dogi za złotówkę. Fanów kultowej bułki z parówką przy kolejnej wizycie w sklepie czeka jednak mały szok. Będą musieli dużo głębiej sięgnąć do kieszeni.

Teraz za hot doga trzeba będzie zapłacić 2 złote. Podwyżka wynosi więc aż 100 procent, jednak została wprowadzona po raz pierwszy od 22 lat. Sprawa jest na tyle poważna, że IKEA wydała nawet specjalne oświadczenie.

„Cenę 1 zł utrzymywaliśmy w Polsce od co najmniej 1997 roku. Obecnie jednak, ze względu na wzrost cen surowców nie jesteśmy w stanie utrzymać tej ceny. Od 1 września 2019 roku, po 22 latach, jesteśmy zmuszeni wprowadzić zmiany oferty hot dogów w BISTRO IKEA” – przekazała IKEA Polska.

Z przymrużeniem oka podwyżkę komentują również ekonomiści.

„To jest olbrzymia podwyżka, pierwsza od 22 lat. To bardzo dobrze, bo rzeczywiście czasami, kiedy jestem w IKEI i patrzę, jak ludzie jedzą po pięć hot dogów, to może lepiej, że on kosztuje teraz dwa złote. Może będą jedli teraz trzy” – w magazynie EKG na antenie Radia TOK FM żartobliwie komentował dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBanku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here