Drzwi do restauracji zamykają się dla niezaszczepionych. Rząd wprowadza nowe limity

Będą kolejne limity gości w lokalach gastronomicznych w związku z bardzo wysoką zachorowalnością na Covid-19 – ogłosił właśnie rząd. Oznacza to dalsze zamykanie drzwi dla niezaszczepionych klientów.

Przypomnijmy, od 1 grudnia w barach i restauracjach obowiązuje limit gości wynoszący połowę miejsc, nie dotyczy on jednak osób zaszczepionych. Od 15 grudnia zostanie on zwiększony.

Restauracje, bary i hotele – max. 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19)” – przekazało dziś Ministerstwo Zdrowia.

Oznacza to, że restauratorzy mogą zapełnić gośćmi nawet całą restaurację, ale będą musieli sprawdzać certyfikaty klientów. Maksymalnie 30 proc. mogą stanowić osoby niezaszczepione.

Jak powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, pojawią się przepisy szczegółowo regulujące kwestię kontroli. Obecnie okazanie certyfikatu obsłudze jest dobrowolne, lokale nie mogą od nas tego wymagać, ale jeśli odmówimy, po prostu możemy nie zostać wpuszczeni do środka.

Sanepid zapowiada, że będzie kontrolował nie tylko przestrzeganie limitu, ale też procedury stosowane w lokalach, aby weryfikować, czy goście są zaszczepieni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here