Czarny pieprz polskiego producenta wycofany ze sprzedaży. Może być skażony groźną dla zdrowia bakterią

Główny Inspektorat Sanitarny Podjął decyzję o wycofaniu niektórych partii pieprzu czarnego mielonego ze względu na wykrycie bakterii Salmonella.

„W próbkach pieprzu czarnego mielonego zbadanego w ramach kontroli urzędowej stwierdzono obecność bakterii Salmonella. Spożycie produktu, szczególnie bez obróbki termicznej, wiąże się z potencjalnym ryzykiem zatrucia pokarmowego” – ostrzega GIS.

Wycofaniu podlegają następujące wyprodukowane przez Agnex Krzysztof Wierzbicki 15-659 Białystok ul. Hotelowa 38:

  • pieprz czarny mielony, 150 g, numer partii 1309/6, data minimalnej trwałości 03.2021
  • pieprz czarny mielony, 400 g, numer partii 2509/6, data minimalnej trwałości 03.2021
  • pieprz czarny mielony, 1 kg, numer partii 2509/6, data minimalnej trwałości 03.2021
  • pieprz czarny mielony, 1 kg, numer partii 2409/6, data minimalnej trwałości 03.2021

Na podstawie przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej nakazał wycofanie wszystkich wyżej wymienionych partii pieprzu czarnego mielonego wyprodukowanego przez Agnex Krzysztof Wierzbicki, w których stwierdzono obecność Salmonella oraz wszystkich partii pieprzu czarnego mielonego wyprodukowanego z surowca zanieczyszczonego Salmonella.

Konsumenci, którzy kupili wskazane w komunikacie partie produktu, nie powinni ich spożywać. Skażony pieprz został sprowadzony z Wietnamu. Tak wygląda wycofany produkt:

Źródło: GIS

1 KOMENTARZ

  1. Firma Agnex wydała oświadczenie w tej sprawie: https://sklepagnex.pl/pl/i/Oswiadczenie-dotyczace-pieprzu-mielonego/35
    Zdajemy sobie sprawę, że podane informacje jak najbardziej mogły wzbudzić Państwa obawy, gdyż sami jesteśmy konsumentami. I jest nam niezmiernie przykro, że doszło do zaistniałej sytuacji i że nieświadomie dokonaliśmy dystrybucji zanieczyszczonego pieprzu.
    Informujemy również, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przeprowadziła badania na terenie zakładu firmy Agnex. Wyniki badań nie wykazały obecności Salmonelli zarówno w naszym zakładzie, jak i u pracowników naszej firmy. Zapewniamy bezpieczeństwo i spełniamy wszelkie normy dotyczące konfekcjonowania produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here