Coca-Cola zrywa ze 130-letnią tradycją. Wprowadzi napój z procentami

Nowy napój Coca-Coli ma mieć nawet 7 procent alkoholu. To zerwanie ze 130-letnią tradycją firmy, która dotąd miała w ofercie produktów wyskokowe.

Niestety, w tym miejscu musimy nieco ostudzić emocje fanów drinków z colą. Nowy napój ma być dostępny wyłącznie na rynku japońskim. Jak podał „The Daily Telegraph”, recepturę opracował tamtejszy oddział koncernu. Napój będzie dostępny w kilku smakach. Inspiracją stał się popularny w Japonii napój chuhai. To woda smakowa z dodatkiem japońskiego destylatu. Prawdopodobnie w napoju koncernowym woda zostanie zastąpiona Coca-Colą. Będzie to więc nic innego, jak niezwykle popularna także w Polsce „wódka z colą”.

– Nie jest typowe w innych krajach, by sprzedawać napoje typu alcopop w tym samym systemie co napoje bezalkoholowe. To dobry pomysł byśmy wypróbowali swoich sił w tym segmencie – powiedział Gorge Garduño, prezes japońskiego oddziału Coca-Coli.

Kto wie, czy jeśli nowość przyjmie się w Japonii, koncern nie postanowi wprowadzić procentowych napojów także na innych rynkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here