Burger King zrobił burgera bez wołowiny, który… wcale nie jest wegetariański. W sieci zawrzało

Burger King w Polsce właśnie pochwalił się wprowadzeniem do menu burgera bez wołowiny. Sieć nie ukrywa jednak, że wcale nie jest on wegetariański.

Początkowo wszystko było pięknie. Burger King pochwalił się, że „Rebel Whopper to 100-procentowy Whopper. Od kultowego burgera różni się jedynie tym, że ma w sobie 0 proc. wołowiny”.

Nowy produkt 12 listopada pojawił się w 25 europejskich krajach. To prawda, Burger King w żadnym miejscu nie stwierdza, że Rebel Whopper jest wegański czy choćby wegetariański. Informuje jednak, „recepturę roślinnego patty Burger King opracował z uznaną marką The Vegetarian Butcher, która od lat pracuje nad roślinnymi zamiennikami mięsa”.

– Jesteśmy przekonani, że Rebel Whopper to alternatywa, na którą czekali wszyscy miłośnicy kultowego Whoppera – podkreślił David Shear, prezes Burger King EMEA.

Czytając to wszystko odnieśliśmy wrażenie, zapewne nie tylko my, że nowy burger jednak jest wegetariański. Wszystko zmieniło się, gdy przejrzeliśmy dyskusję, jaka wywiązała pod postem Burger Kinga na Facebooku. Okazuje się, że stwierdzenie „0 proc. wołowiny” czy wykorzystywane na materiałach graficznych „powered by vegetarian butcher” wcale nie jest tożsame z „wegetariański”.

„Po cholerę takie coś dajecie, skoro i tak smażycie na tłuszczu z mięsa?” – kilka tego rodzaju wpisów wystarczyło, aby wywołać prawdziwą lawinę. Post Burger Kinga zachwalający Rebel Whoppera zgromadził już ponad 1,6 tys. komentarzy. W dyskusji sieć poinformowała, że produkt nie jest wegetariański.

„Kotlet jest w 100% roślinny, ale jest przygotowywany na tych samych grillach co wołowina. Pozwala to zachować smak klasycznego Whoppera, natomiast dalej jest burgerem bezmięsnym”. I w innym wątku: „Rebel powstał właśnie z potrzeby wprowadzenia opcji bezmięsnej. Nie ukrywamy jednak, że nie jest to produkt wegetariański. To fakt, że fanów wołowiny nie brakuje, ale być może dla części z nich będzie to pierwszy krok do spróbowania czegoś innego” – zachęca oficjalne konto Burger King.

Aktualizacja: otrzymaliśmy stanowisko Katarzyny Makowskiej, Marketing Manager Burger King CEE, AmRest, którego treść zamieszczamy poniżej:

Rebel Whopper, czyli burger, który powstał przy współpracy z marka Vegetarian Butcher to tzw produkt „plant based”, czyli produkt roślinny. W swoim zamyśle ma imitować smak i strukturę wołowiny, tak aby Goście ograniczający spożycie mięsa mogli dalej cieszyć się smakiem swojego ulubionego Whoppera. Taki efekt udało się osiagnac dzięki odpowiedniemu dobraniu składników patty (kotleta). Rebel Whopper skierowany jest do obecnych fanów marki oraz do nowych, głównie do flexitarian, którzy z wielu powodów decydują się na ograniczanie konsumpcji produktów mięsnych, ale nie są wegetarianami ani weganami. Mamy nadzieje, ze razem z Vegetarian Butcher uda nam się przekonać szerokie grono odbiorców, ze roślinny zamiennik jest równie smaczny jak wołowina grillowana na ogniu i tym samym dołożymy cegiełkę do wzrostu konsumpcji produktów roślinnych, w tym właśnie produktów „plant based”. Decyzja o wprowadzeniu produktu na tak wiele europejskich rynków (dla przypomnienia sprzedaż rozpoczęto wczoraj w 25 krajach) została podjęta na podstawie pozytywnych testów Impossible Whopper w USA i Rebel Whopper w Szwecji. Należy nadmienić, ze Rebel Whopper nie jest produktem wegetariańskim. Ze względu na specyfikę naszych restauracji,  nie jestesmy w stanie wyodrębnić całego procesu przygotowania burgera, tak aby nie był grillowany na tym samym grillu co nasza wołowina. Osoby szukające oferty typowo wegetariańskiej zapraszamy na burgera z serem Halloumi, który został wprowadzonych do polskich restauracji na początku tegorocznych wakacji.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here