Anthony Bourdain nie żyje. Słynny szef kuchni i podróżnik popełnił samobójstwo

Uwielbiany przez miliony kucharz, podróżnik i prezenter telewizyjny Anthony Bourdain nie żyje. Popełnił samobójstwo w wieku 61 lat.

Lubili go oglądać także ci, którzy programy kulinarne omijają z daleka. O jedzeniu i podróżach opowiadał z rockandrollowym zacięciem i za to go kochaliśmy. Niestety, kręcenie odcinków do najnowszej serii przerwała tragiczna wiadomość. Bourdain odebrał sobie życie. Powiesił się w pokoju hotelowym w Strasburgu.

W piątek informację potwierdziło CNN. We Francji Bourdain pracował nad kolejnym odcinkiem programu „Parts Unknown”.

„Jego miłość do wielkiej przygody, nowych przyjaciół, dobrego jedzenia i picia oraz niezwykłych historii świata uczyniła go wyjątkowym gawędziarzem. Jego talenty nigdy nie przestawały nas zadziwiać i będzie nam go bardzo brakować” – piszą o Bourdainie współpracownicy.

Bourdain urodził się w 1956 roku w Nowym Jorku. Sławę zdobył po wydaniu autobiograficznej książki Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly. Później był gospodarzem cieszących się ogromną popularnością serii programów kulinarno-podróżniczych No ReservationsThe Layover oraz Anthony Bourdain: Parts Unknown.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here