Amaro w światowej elicie kucharzy. Jego danie uznane za dzieło sztuki

Fot. Polsat/materiały prasowe

Jeden z najbardziej znanych polskich kucharzy wprowadzi swoje danie do menu Muzeum Sztuki Współczesnej w San Francisco. Taki przywilej mają tylko najlepsi.

Wojciech Modest Amaro szerzej dał się poznać jako gospodarz telewizyjnych show kulinarnych. Przede wszystkim jest on jednak uznanym szefem kuchni i właścicielem cenionej restauracji Atelier Amaro, która może poszczycić się pierwszą w Polsce gwiazdką Michelin. Teraz pora na kolejny zaszczyt.

Wędzony łupacz z sałatką z rukwi wodnej i kwiatów kopru, renklody i granity na bazie ginu z nutami polskiego lasu – świerku i jałowca został uznany przez Muzeum Sztuki Współczesnej w San Francisco za dzieło sztuki. Danie będzie wprowadzone do karty działającej w ramach placówki restauracji „inSitu”. Taki przywilej mają tylko najlepsi szefowie kuchni na świecie.

Patrząc na listę sław, które są obok mnie, trudno nie poczuć wzruszenia, dumy i satysfakcji z tych wielu lat pracy – mówi cytowany przez media Amaro. – Jest to wydarzenie bez precedensu w moim życiu i jestem niezmiernie szczęśliwy, że piszę kawałek historii dla polskiej gastronomii.

W grudniu Amaro wybiera się do San Francisco, aby osobiście wydać kolację w muzealnej restauracji.

3 KOMENTARZE

  1. „Wędzony łupacz z sałatką z rukwi wodnej i kwiatów kopru, renklody i granity na bazie ginu z nutami polskiego lasu – świerku i jałowca”

    Tłumacząc na normalny: wędzona ryba, sałatka z rzerzuchy, kwiatu kopru i śliwki oraz deser zrobiony z wody, cukru i ginu (gin jest na bazie świerku i jałowca).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here