10 ulubionych słodyczy Polaków. Niemiecka marka dominuje

Kinder Niespodzianka - lider zestawienia.

Międzynarodowa firma badawcza Nielsen sprawdziła, po które słodycze Polacy sięgają najchętniej. Powstał ranking 10 ulubionych produktów. Aż 4 miejsca przypadły marce Kinder.

Pomimo coraz popularniejszego trendu eco i healthy na polskim rynku ciągle dominują typowo czekoladowe słodycze. Dla Polaka słodycz to przede wszystkim przyjemność, która ma dostarczyć radości bez względu na skład i kalorie. Co znajduje się w TOP 10 najbardziej lubianych przez Polaków słodyczy? Czy gusta polskich konsumentów słodyczy zmieniają się?

Jak się okazuje, na czele zestawienia słodkości Polaków od dłuższego czasu królują te same produkty, a dziesiątka ulubionych słodyczy pozostaje praktycznie niezmienna na przestrzeni ostatnich trzech lat.

Na czele zestawienia nieodmiennie Kinder Surprise – jajko z niespodzianką 20 g (#1), które wraz z propozycją wakacyjną, czyli Kinder Joy – jajko 20 g (#9), reprezentuje produkt impulsowy dedykowany dzieciom, który łączy w sobie funkcję małej słodkiej przekąski oraz nierzadko także nagrody. W rankingu nie mogło zabraknąć oferty prezentowej i takiej, która pozwala na dzielenie się słodkościami z innymi osobami – tutaj możemy wskazać zarówno E. Wedel Ptasie Mleczko Waniliowe 380 g (#2), jak i Raffaello 150 g (#3) oraz Merci Czekoladowa Kolekcja 250 g (#5).

Za każdym razem, kiedy mówimy o słodyczach, nie możemy zapominać o podstawowej funkcji, którą wypełniają, a mianowicie szybkie zaspokojenie uczucia głodu oraz sprawienie sobie słodkiej przyjemności. Takie przeznaczenie mogą spełniać zarówno wafelek Prince Polo Classic 50g (#4), jak i baton Kinder Bueno 43 g (#6), ale też rogalik Chipita 7 Days 60g (#8).

Ranking top 10 ulubionych słodyczy dopełniają w końcu klasyczne tabliczki czekoladowe w ramach, których największa sprzedaż wartościowa jest udziałem Kinder Chocolate 100g (#7) oraz gorzkiej czekoladady E.Wedel 100g (#10).

 Źródło: Nielsen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here