Cook News

Już 700 lat temu lali tam piwo i teraz przestali. Słynna polska restauracja zamknięta

Turyści odwiedzający wrocławski rynek, którzy skierują swoje kroki do Piwnicy Świdnickiej, niestety pocałują klamkę. Piwiarnia działająca w tym miejscu od 700 lat została zamknięta. Jest najstarsza w Europie.

Lokal mieści się w podziemiach wrocławskiego ratusza. To właśnie miasto jest właścicielem nieruchomości. Od kilku lat znajduje się w konflikcie z najemcą restauracji – biznesmenem Ryszardem Varisellą. Jego umowa dzierżawy wygasła sześć lat temu, jednak odmówił opuszczenia lokalu, twierdząc, że obiecano mu jej przedłużenie.

W styczniu lokal ostatecznie został zamknięty. Sąd uznał, że jest zajmowany bezprawnie. W ostatni dzień lutego natomiast zaczęła się wyprowadzka dotychczasowego najemcy. Jego długi wobec miasta sięgają kilku milionów złotych.

O ile ze względu na lokalizację i historię Piwnica Świdnicka była niezwykle popularna wśród turystów, mieszkańcy Wrocławia mieli o niej nienajlepsze zdanie ze względu na pozostawiającą wiele do życzenia kuchnię – w karcie dominowały dania tradycyjnej kuchni polskiej.

Po uregulowaniu stanu prawnego wrocławski ratusz prawdopodobnie rozpocznie poszukiwania nowego operatora restauracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *